لکنت چیست؟

برای همه ی ما زمان هایی وجود دارد که روان صحبت نمی کنیم. ممکن است که \”ام\” ، \”چیز\” یا \”می دونی\” به چیزی که می گوییم اضافه  کنیم و یا ممکن است که صدا و کلمه را بیش از یک بار بگوییم.این ها ناروانی تلقی می شوند.

اما لکنت با این دسته از ناروانی ها تفاوت هایی دارد.در این مطلب سعی داریم به این سوال پاسخ دهیم که لکنت چیست ؟

افراد دارای لکنت ممکن است ناروانی بیش تری یا انواع مختلف ناروانی ها را داشته باشند.آن ها ممکن است بخش هایی از کلمه را تکرارکنند(تکرار)،  یک صدا را برای مدت طولانی بکشند (کشیده گویی)و یا به سختی یک کلمه را بیان کنند.(قفل)

\"لکنت
افراد دارای لکنت ممکن است ناروانی بیش تری یا انواع مختلف ناروانی ها را داشته باشند.آن ها ممکن است بخش هایی از کلمه را تکرارکنند(تکرار)، یک صدا را برای مدت طولانی بکشند (کشیده گویی)و یا به سختی یک کلمه را بیان کنند.(قفل)

به راستی لکنت چیست؟

لکنت از یک ناروانی بیش تر است.لکنت همچنین شامل فشار و احساس منفی در رابطه با حرف زدن است.این مسئله ممکن است که مانع حرف زدن با دیگران شود.

شما ممکن است بخواهید لکنت خود را پنهان کنید. پس شما ممکن است از کلمات  یا موقعیت های خاص اجتناب کنید.مثلا درصورتی که لکنتتان افزایش پیدا کند،نمی خواهید با تلفن حرف  بزنید.

لکنت ممکن است روز به روز تغییر کند.شما ممکن است چند بار روان باشید و چند بار بیشترلکنت کنید. هم چنین ترس و هیجان می تواند لکنت را بیشتر کند.

منبع :انجمن گفتار و زبان و ناشنوایی آمریکا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *