درمان سریع لکنت زبان

درمان سریع لکنت زبان

درمان سریع لکنت زبان موضوعی است که بیشتر والدین در زمان برخورد با اختلال گفتاری فرزندان خود پیگیر آن می باشند. باید به این نکته توجه نمود که لکنت زبان نوعی اختلال در گفتار است که مربوط به قسمتی از مغز می باشد. در نتیجه درمان این اختلال نیاز به زمان دارد. افراد بزرگسال و یا والدین کودکان دارای لکنت باید به این موضوع توجه نمایند که با راه های درمانی زیادی برای درمان برخورد خواهند کرد . اما تمام این راه های درمانی بر لکنت زبان تاثیر نخواهند گذاشت. یادتان باشد راه خیلی سریع و چند روزه ای برای درمان لکنت زبان وجود ندارد.

یادتان باشد لنت یک اختلال گفتاری است و به ماهیچه زبان مرتبط نیست و عبارت مصطلح ” لکنت زبان ” نادرست است.

روش های درمان سریع لکنت زبان

همانطور که گفته شد روش های درمان سریع لکنت نیز نیاز به گذشت مدت زمان مشخصی دارند. برای دریافت نتیجه بهتر از روش های درمانی بایستی تداوم را در اجرای هر یک از این روش ها رعایت نمود. همچنین در صورت مشاهده لکنت زبان در کودکان باید در اسرع وقت اقدامات لازم را انجام داد تا نتیجه بهتری را شاهد بود. از روش های درمانی سریع و لازم می توان به استفاده از جلسات گفتار درمانی اشاره کرد.

مصرف دارو

برخی از داروهایی که به افراد تجویز می کنند به صورت انحصاری داروهای درمان سریع لکنت نیست و برای درمان این اختلال مفید نیست. بعضی دارو ها باعث کاهش استرس و اضطراب می شوند و در از بین بردن علائم لکنت نقشی ندارند.

دستگاه های پزشکی از راه های درمان سریع لکنت

در روش های درمانی پیشنهاد استفاده از تجهیزات و دستگاه های پزشکی متداول بوده و درمان سریع لکنت زبان با استفاده از دستگاه های مربوط زیاد به شما توصیه می شود. اما باید بدانید که هیچ اثری بر درمان ندارند و تنها باعث اتلاف وقت و هزینه و از همه مهم تر سن طلایی درمان می شوند.

نکات مهم در خصوص درمان

افرادی که دارای لکنت زبان هستند با استفاده از چند تکنیک می توانند لکنت خود را در زمان سخن گفتن مدیریت کنند. می توان در موضوع درمان سریع لکنت به این چند تکنیک نیز اشاره نمود. این تکنیک های گفتاری شامل موارد زیر می باشند:

  • شرکت منظم در جلسات گفتار درمانی
  • کمک گرفتن از گفتار درمانگر متخصص در زمینه لکنت
  • تمرین روش های درمانی

با فردی از نزدیکان این تمرین صورت می گیرد.

  • آرام صحبت کردن

اجتناب از سریع حرف زدن باعث می شود تا شدت لکنت کمتر شود.

  • تمرکز داشتن بر رفتار و ذهن خود

فرد باید یاد بگیرد که آرام باشد و بر عمل خود تمرکز داشته باشد. زیرا در زمان بروز عصبانیت و استرس فرد دچار لکنت نیز خواهد شد. استفاده از مدیتیشن نیز در آرام کردن خود بسیار مهم می باشد.

جمع بندی

کمک افراد خانواده در درمان سریع لکنت بسیار مهم است. دادن اعتماد به نفس به فرد و یا از بین بردن عوامل استرس زا و همچنین با صبر و حوصله گوش دادن به وی از راه های حمایتی خانواده می باشد. مدیریت درمان لکنت زبان با حمایت خانواده و اطرافیان امکان پذیر است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *