درمان لکنت زبان

درمان لکنت زبان

احتمالا تا به حال روش های درمانی زیادی برای درمان لکنت زبان به گوش شما خورده است یا در جست و جوی خود در شبکه های اجتماعی دیده اید. در ابتدا به یاد داشته باشید عبارت ” لکنت زبان ” عبارت رایجی اما نادرستی است زیرا لکنت اختلال گفتاری است و با عضله ی زبان ارتباطی ندارد.

بهترین روش درمان لکنت زبان

در موضوع جدیدترین روش درمان لکنت باید به موارد مهمی توجه نمود. یکی از این موارد شدت و نوع لکنت زبان فرد است. برخی از روش های درمانی برای حالت خفیف و یا شدید لکنت زبان موثر می باشند. همچنین باید به سن افراد دارای این اختلال  نیز توجه نمود. در نتیجه باید برای انتخاب روش درمانی موثر با گفتار درمانگر متخصص در زمینه لکنت مشورت نمود. لازم به ذکر است که جدید ترین روش درمان برای لکنت لزوما بهترین روش نخواهد بود.

از جمله جدیدترین روش درمان لکنت می توان به دارو ها و روش های جدید گفتار درمانی و استفاده از دستگاه های مدرن اشاره نمود. تحقیقات در خصوص درمان لکنت زبان ادامه دارد و دانشمندان روز به روز به روش های درمانی و تکنیک های کامل تری برای درمان دست پیدا می کنند. اما چیزی که تا کنون اثبات شده اثر بخشی و وموثر بودن جلسات گفتار درمانی و بی نتیجه و بی فایده بودن استفاده از دارو و دستگاه های مدرن است.

جدیدترین روش درمان کدام است؟

گفتار درمانی تنها روش علمی و موثر برای درمان لکنت می باشد. به همین جهت می توان به این روش برای درمان اعتماد بیشتری داشت. ژنتیک و محیط، 2 علت اصلی لکنت می باشند. لکنت یک اختلال چند فاکتوری است که چندین مورد در بروز آن نقش دارند و تنها یک علت واحد ندارد.

روش نوین درمان لکنت

از زمان های قدیم روش های مختلفی برای درمان لکنت به کار برده شده است. جدیدترین روش درمان لکنت زبان می توان به برنامه های درمانی متناسب با سن و شدت اشاره نمود. در این روش های درمانی متناسب با موارد گفته شده تکنیک هایی برای دستیابی به روانی به خود فرد دارای لکنت زبان آموزش داده می شود. در قرن جدید استفاده از روش های درمانی مبتنی بر شواهد در میان افراد متخصص مرسوم تر شده است و استفاده از درمان های قدیمی و بی اثر تقریبا به فراموشی سپرده شده است.

جمع بندی

جدیدترین روش درمان لکنت استفاده از برنامه های درمانی مبتنی بر شواهد علمی می باشد. هر یک از برنامه های درمانی در گذر زمان به شکل تکاملی خود رسیده است و جا برای پیشرفت کامل تر هر یک از روش ها وجود دارد. تشخیص یک علت برای اختلال لکنت زبان معنی ندارد و دو فاکتور اصلی ژنتیک و محیط در بروز لکنت نقش دارند. روش اصلی درمان که شرکت در جلسات گفتار درمانی  می باشد در درمان این اختلال بسیار موثر و مفید می باشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *