لکنت زبان و سردی

لکنت زبان و سردی

به عقیده طب سنتی بین لکنت زبان و سردی رابطه مستقیمی وجود دارد. سردی بدن سستی و شل شدن عضلات زبان را به همراه دارد و ممکن است لکنت زبان افراد را تشدید نماید. به طور کلی می توان گفت لکنت زبان یکی از اختلالات گفتاریی است که فرد مبتلا به این اختلال قادر به  حفظ پیوستگی سخم خود نمی باشد. افراد مبتلا به لکنت زبان ممکن است به صورت ناخودآگاه روی کلمه ای تاکید بیشتری داشته باشند. ابتلا به این اختلال گفتگو را برای بیماران دشوار و پیچیده می سازد و در نهایت باعث کاهش اعتماد به نفس بیماران می شود.

همانطور که عنوان شد بین لکنت زبان و سردی مزاج افراد رابطه مستقیم وجود دارد. به منظور درمان لکنت زبان می توان از گفتار درمانگر کمک  بگیرید اما لازم به ذکر است که درمان این اختلال با استفاده از روش های سنتی و گیاهی نیز امکان پذیر می باشد. از این رو طب سنتی خوردن و نوشیدن برخی از مواد غذایی را محدود می سازد. این امر بسیاری از مشکلات از جمله لکنت زبان را به صورت ریشه ای درمان خواهد کرد.

بررسی رابطه لکنت زبان و سردی در طب سنتی

به عقیده طب سنتی لکنت زبان بنا به دلایل مختلف ممکن است ایجاد شود که یکی از آن ها سردی بیش از حد زبان است. سردی زبان ممکن است به دلیل مشکلات روحی و تنش های اطراف شدت یابد. از این رو در زمان ناراحتی این مشکل افراد مبتلا به لکنت زبان حادتر می شود. اگر ریشه این مشکل شما به سردی زبان مربوط باشد باید مصرف مواد غذایی سرد را به حداقل میزان ممکن برسانید. یکی از مواد غذایی که دارای طبع سرد است و با مصرف آن ممکن است لکنت زبان شما تشدید شود بستنی است. از این رو توصیه می شود به منظور درمان لکنت زبان و سردی مصرف بستنی را کاهش داده و یا به طور کامل قطع کنید.

به منظور درمان لکنت زبان ریشه یابی مشکل از اولویت قابل توجهی برخوردار است. این نکته را به خاطر داشته باشید که گاهی اوقات لکنت زبان شما ممکن است به گرم بودن بیش از اندازه مغز شما مربوط باشد. در این مواقع مصرف بستنی در درمان این اختلال ممکن است مفید واقع شود. از این رو همواره توصیه می شود درمان این اختلال را به متخصصان این حوزه بسپارید. توجه کنید که درمان این اختلال در کودکان بازه سنتی یا پنجره زمانی دارد از این رو با واکنش نشان دادن سریع تر نسبت به این اختلال برای درمان آن به هزینه و زمان کمتری نیاز خواهید داشت. همچنین در این شرایط کودک کمتر دچار اختلال خواهد شد.

بررسی رابطه بین لکنت زبان و سردی بستنی

همانطور که عنوان شد بین لکنت زبان و سردی رابطه مستقیم وجود دارد. یک خوراکی محبوب فصول گرم بستنی می باشد که با مصرف آن عطش شما کاهش خواهد یافت. این نکته را به خاطر داشته باشید که مصرف بیش از حد این خوراکی لذیذ که با فرآورده های لبنی ساخته می شود به دلیل مواد مضر موجود در آن همچون قندهای مصنوعی، خامه، اسانس های شیمیایی و طعم دهنده ها ممکن است سلامت شما را تهدید کند. در طب سنتی مصرف بستنی زیاد توصیه نمی شود زیرا مصرف انواع بستنی ها ممکن است طبع شما را بلغمی کنند. در صورت بلغمی شدن طبع با مشکلات مختلف از جمله نازایی، ناراحتی عصبی، مشکلات ریوی، بی حالی، خستگی زیاد، لکنت زبان و درد مفاصل مواجه خواهید شد. به طور کلی می توان گفت سرد شدن بیش از حد دستگاه گوارش ممکن است مشکلاتی را به همراه داشته باشد.

روش های درمان لکنت زبان و سردی در طب سنتی

از آنجا که بین لکنت زبان و سردی رابطه وجود دارد در طب سنتی همواره توصیه می شود به منظور درمان این اختلال از مصرف مواد خوراکی سرد پرهیز کنید. یکی از خوراکی های محبوب کودکان که طبع سرد دارد و ممکن است این اختلال را تشدید کند موز است. قبل از دو سالگی بهتر است در مصرف این میوه جانب احتیاط را رعایت نمایید زیرا عامل اصلی یبوست و لکنت زبان می باشد.

رابطه لکنت زبان و سردی

هرچند استفاده از موز به کودکان توصیه شده است اما باید به خاطر داشته باشید که تاثیر این میوه در افراد مختلف متفاوت می باشد. در کودکان کمتر از 2 سال تکامل آنزیم های گوارشی ممکن است یکی از عوامل تعیین کننده تاثیر موز بر لکنت زبان باشد. همچنین طب سنتی تاکید می کند تا از مصرف بیش از اندازه لبنیات خودداری نمایید. همواره توصیه می شود تا از مصرف خوراکی های سرد مزاج به صورت افراطی خودداری نمایید.

نسخه های گیاهی درمان لکنت زبان

همانطور که عنوان شد بین لکنت زبان و سردی رابطه وجود دارد از این رو برای درمان و کنترل این اختلال بهتر است مزاج خود را متعادل سازید. بهترین و موثرترین نسخه های گیاهی درمان لکنت زبان و سردی را در این بخش برای شما آورده ایم. امیدواریم با مصرف این نسخه های گیاهی قادر به کنترل یا درمان لکنت زبان خود باشید.

درمان لکنت زبان و سردی
  • نسخه اول درمان لکنت زبان و سردی سابیدن 100 گرم نبات و 25 گرم گیاه عاقرقرها می باشد. ترکیب به دست آمده را دم کرده و آن را در یخچال نگهداری کنید. مصرف روزانه یک قاشق چایخوری از این ترکیب به کنترل و درمان لکنت زبان در کودکان کمک می کند.
  • همچنین شما می توانید 25 گرم برگ زبان گنجشک را با مقداری نبات کوبیده و اجازه دهید برای نیم ساعت دم بکشید. با مصرف یک قاشق چای خوری از این دمنوش همراه با وعده های غذایی می توان این اختلال را به راحتی کنترل یا درمان کرد.
  • 10 گرم گیاه دارویی عاقرقرها، 10 گرم تخم خرفه و 5 گرم زبان گنجشک را سابیده و با 75 گرم مویز بدون هسته ترکیب نمایید. خمیر به دست آمده را به شکل لوله درآورده و آن را مانند تکه قرص برش دهید. این قرص ها را در جای خشک و خنک نگهداری کنید و روزانه یکی از این قرص ها را بخورید. به عقیده بسیاری از افراد درمان این اختلال با استفاده از این نسخه به راحتی امکان پذیر می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *