حقایق لکنت : ۹ نکته که باید راجع به لکنت بدانیم

لکنت چیست؟

لکنت یک اختلال گفتاری است که در آن روانی گفتار به واسطه ی تکرار ها، کشیده گویی ها و قفل ها مختل می شود . در این مطلب سعی داریم بخشی از حقایق لکنت را با شما به اشتراک گذاریم.

شیوع لکنت

در سراسر جهان ، بیش از 70 میلیون نفر لکنت دارند. در اینجا 9 نکته وجود دارد که باید در مورد حقایق لکنت بدانید که یک واقعیت علمی هستند:

بخشی از حقایق لکنت

1.بیش از سه میلیون آمریکایی لکنت دارند.

2. لکنت در مردان سه تا چهار برابر زنان است

3.تقریباً پنج درصد از كودكان دوره لكنت را سپری می كنند كه ممكن است شش ماه یا بیشتر طول بكشد. سه چهارم این افراد در اواخر کودکی بهبود می یابند و حدود یک درصد با مشکل طولانی مدت روبرو می شوند.

4. تحقیقات جدید و جالب توجه در زمینه های ژنتیک ، فیزیولوژی عصبی ، رشد کودک و پویایی خانواده ، علل احتمالی لکنت را روشن می کند. در نتیجه ، ما در جلوگیری از لکنت  در کودکان خردسال پیشرفت فوق العاده ای داشته ایم.

 5. مطالعات نشان می دهد افرادی که لکنت دارند به همان اندازه باهوش هستند و  به اندازه  افرادی که لکنت ندارند، سازگار هستند.

6. افرادی که لکنت دارند نسبت به لکنت خود آگاه هستند و غالباً به ناتوانی اجازه می دهند شغل مورد نظر خود را تعیین کند.

7. هیچ دارو معجزه اسای فوری ای برای لکنت وجود ندارد.

8.لکنت در سالهای نوجوانی به مسئله ای فزاینده و ترسناک تبدیل می شود. پس باید در سنین کودکی درمان لکنت صورت بگیرد.

9.ساموئل ال جکسون ، امیلی بلانت ، اد شیران ، مرلین مونرو ، تایگر وودز ، جو بایدن ، کندریک لامار ، میشل ویلیامز ، مارک آنتونی ، شکیل اونیل ، استیو هاروی ، نیکول کیدمن و بروس ویلیس – همه افراد مشهوری هستند که لکنت دارند .

یک درمانگر تخصصی لکنت واجد شرایط یعنی آسیب شناس گفتار و زبان  می تواند نه تنها به کودکان بلکه به نوجوانان ، جوانان و حتی افراد مسن نیز کمک کند تا پیشرفت قابل توجهی در جهت روانی و درمان لکنت داشته باشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *