آیا می دانید چه چیزی باعث زود حرف زدن کودک می شود؟

چه چیزی باعث زود حرف زدن کودک می شود

سن حرف زدن کودک، یکی از دغدغه های اصلی والدین است. در حقیقت حرف زدن کودکان بیانگر اینست که او توانسته به خوبی با دنیای پیرامون خود ارتباط برقرار کند. مهارت حرف زدن در کودکان بیشتر طی یک تا دو سالگی و بصورت متفاوت بروز می کند. والدین نقش موثری در روند حرف زدن فرزندشان دارند که در ادامه به نکات مهم اشاره خواهد شد. اما چه چیزی باعث زود حرف زدن کودک می شود ؟

با کودک صحبت کنید

اگر برایتان مهم است که چه چیزی باعث زود حرف زدن کودک می شود، باید به صحبت کردن با کودکتان اهمیت دهید. سعی کنید که ارتباط کودک با شما و با محیط اطرافش زیاد باشد. خواندن کتاب برای کودک و نشان دادن تصاویر کتاب های مخصوص سنش به او به این ارتباط گیری بیشتر کمک می کند. در واقع شما با این کار ذهن او را فعال خواهید کرد و مغز واکنش بیشتری نسبت به پاسخگویی از خود نشان می دهد. هر چقدر که شما واژه ها و اصوات را بیشتر برای کودک تکرار کنید میزان یادگیری، تسلط او و تلاشی که برای تکرار کردن و حرف زدن دارد بیشتر خواهد شد.

استفاده از زبان اشاره یا زبان بدن را فراموش نکنید…

چه چیزی باعث زود حرف زدن کودک می شود؟ آیا فقط باید با کودک صحبت کنیم؟ بی شک جواب منفی است. راهکار های مختلف همیشه نتایج متفاوتی را به همراه دارد. یکی از مهم ترین نکاتی که والدین باید به آن اهمیت دهند، استفاده از زبان اشاره است. در حقیقت کودک شما قبل ازینکه حرف بزند خواسته هایش را با اشاره به شما می فهماند. تحقیقات نشان داده است که آموزش زبان بدن یا ژسچر های ارتباطی به کودکان نقش موثری در رشد مهارت های کلامی آن ها دارد.

بازی با کودکان

به حرف آوردن کودکان شیوه های مختلفی دارد که بازی کردن با آن ها یکی از بهترین گزینه های پیش روی والدین است. در واقع بهترین مهارتی که کودک در بازی کردن بدست می آورد مهارت حرف زدن است. شما هنگام بازی با کودکتان بار ها یک واژه را برای او تکرار می کنید. برای مثال در توپ بازی کردن، کلمه توپ بار ها گفته می شود و او نیز سعی در تکرار این کلمه خواهد داشت. هنگام بازی کردن کودکان با دقت زیادی گوش می دهند و تمامی حرکات و حرف ها را تقلید خواهند کرد.

همین الان برای درمان لکنت زبان + 15 دقیقه مشاوره رایگان اقدام نمایید.
اگر نمی دانید از کجا باید شروع کنید ما اینجا هستیم تا شما را راهنمایی کنیم پس برای شروع فقط کافیست فرم زیر را در چند ثانیه تکمیل کنید.

برای دریافت 15 دقیقه مشاوره رایگان فرم ذیل را تکمیل نمایید.

بعد از پر کردن فرم زیر منتظر تماس همکاران برای مشاوره و نوبت دهی باشید.

به حرف آوردن کودکان با انتظار برای پاسخ

برای حرف زدن کودکان همیشه والدین نباید وارد عمل شوند. گاهی باید با صبر و سکوت به کودک فرصتی برای نشان دادن یک عکس العمل مناسب داد. به کارگیری این راهکار برای حرف زدن کودک و تلاش برای اینکه او بتواند واکنشی در لحظه داشته باشد بسیار ضروریست. ابتدا کودک با صدا درآوردن به والدین خود واکنش نشان می دهد و به مرور با یادگیری واژه ها با حرف زدن  و بیان کلمات با آن ها ارتباط گیری می کند.

راهکار برای حرف زدن کودک

نگران تاخیر در حرف زدن کودک نباشید

تاخیر در حرف زدن کودک یک امر طبیعی در اوایل ارتباط گیری او با والدین است. (در واقع اینجا منظور از تاخیر در حرف زدن تاخیر در پاسخ لحظه ای است) دفعات اولی که شما در انتظار پاسخی کوتاه از سمت فرزندتان هستید ممکن است این ارتباط چند لحظه یا چند دقیقه کوتاه طول بکشد. حتما نگران خواهید شد و با خود فکر می کنید که چه چیزی باعث زود حرف زدن کودک می شود؟ جالب است بدانید که این مکث برای او مفید است. شما با او سخن می گویید و منتظر می مانید تا ببینید چه واکنشی در برابر حرف زدن از خود نشان می دهد. این موضوع کودک را آگاه می کند که شما به او توجه می کنید و تلاش برای حرف زدن و ارتباط برقرار کردن را آموزش می بیند. استفاده از تکنیک های مختلف به کودکان کمک می کند تا از توانایی های خود به بهترین نحو ممکن و در زمان مناسب آن استفاده کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *