درمان لکنت زبان

اولین مرکز تخصصی درمان لکنت

خانه ی لکنت همان خانه ی امنی است که بعد از شروع لکنت به آن نیاز دارید ، همان فضایی که مطمئن باشید اطلاعات علمی و به روزی را در رابطه با لکنت دریافت می کنید.

آشنایی با خانه لکنت از زبان ریحانه زرجینی:

من ریحانه زرجینی هستم ، گفتاردرمانگر و مدیر و موسس تیم خانه ی لکنت. اولین تیم تخصصی درمان آنلاین لکنت با هفت سال مداوم سابقه ی درمان تخصصی لکنت .طی سال های گذشته چندین کارگاه و وبینار آموزشی برای گفتاردرمانگران علاقه مند به لکنت ، برگزار کرده ام و در آرمانشهر خود جامعه ای آگاه را تصور می کنم که لکنت را تفاوت می داند نه یک نقص! و درمانگرانی که به درمان لکنت باور دارند و به آن با دید عمیق تری نگاه می کنند. وقتی برای اولین بار عنوان درمانگر تخصصی لکنت را برای خود انتخاب کردم واکنش های قابل تاملی را شاهد بودم .وقتی برای اولین بار تیم درمان تخصصی لکنت را ایجاد کردم موانع زیادی را شاهد بودم و هستم . اما با وجود همه ی موانع ، به هدف خود پایبند بوده و هستم . تیم خانه ی لکنت فرصتی است برای خانواده ها و بزرگسالان دارای لکنت که ازعلم و تجربه ی درمانگران تخصصی لکنت استفاده کنند و از سن طلایی درمان لکنت ، بهترین استفاده را داشته باشند.  

به امید روانی تمام افراد دارای لکنت

مطالب و دانستنی ها

با ما همراه باشید تا از آخرین اخبارها و مطالب روز درباره گفتاردرمانی و سایر اختلالات مطلع شوید.

 
آخرین آموزش های تخصصی در زمینه لکنت:

کودک دارای لکنت که از اضطراب و عزت نفس پایین برخوردار است نیز می تواند از نظر اثربخشی درمان های خاص و همچنین مزایای رویکردهای تیمی مورد بررسی قرار گیرد.

ممکن است که کودک شما هنگام مکالمه نخواهد به او کمک کنید. پس تلاش برای چنین کاری فایده ای ندارد. او فقط تنش بیشتری پیدا می کند. 

لکنت کودکان

لکنت یک اختلال گفتاری است که غالبا در سنین 2  تا 6 سالگی شروع می شود. چیزی حدود 5 درصد از کودکان لکنت را تجربه می کنند .لکنت کودکان می تواند ناگهانی و شدید باشد یا تدریجی و خفیف. شروع لکنت ممکن است با یک اتفاق خاص محیطی باشد مانند ترس ! یا بدون هیچ اتفاق خاصی. اگرچه که ترس علت لکنت نیست اما غالب والدین به دنبال یک علت قابل درک برای لکنت هستند. درحالی که لکنت یک علت واحد ندارد و اصطلاحا یک اختلال چندفاکتوری است. لکنت بیشتر در پسران اتفاق می افتد تا دختران و با گذشت زمان چیزی حدود 75 درصد از افراد به طور خود به خودی، بهبود پیدا می کنند به همین دلیل است که درصد افراد بزرگسال دارای لکنت نسبت به کودکان دارای لکنت پایین تر است!

  • لکنت درکودکان اتفاق می افتد دقیقا زمانی که کودک در حال یادگیری زبان و تجارب مختلف محیطی است. به همین دلیل به لکنتی که در دوران کودکی شروع می شود، لکنت رشدی می گویند که شایع ترین نوع لکنت است. دقیقا زمانی که مغز به سرعت در حال رشد است.
  • طبق تحقیقات انجام شده شروع لکنت مرتبط است به ساختار و عملکرد سلول های عصبی مرتبط با صحبت کردن در مغز و ژنتیک و محیط دو عامل موثر هستند برای اینکه فرد درگیر لکنت شود یا خیر. بیش از 50 درصد افراد دارای لکنت در خانواده ی دور یا نزدیک خود فردی را دارند که او هم دارای لکنت بوده یا همچنان دارای لکنت است.
  • اهمیت دارد که درمان در کودکان هرچه زودتر آغاز شود چرا که درمان در سنین کودکی قطعی است و نتایج درمان پایدارتر و طول دوره ی درمان نسبت به درمان لکنت بزرگسالان کوتاه تر خواهد بود.

گزارش پیشرفت مراجعان

ماهان مراجع دوزبانه از شهر ارومیه با ما ارتباط گرفت گزارش پیشرفت ماهان را از زبان مادر می شنوید …

ماهان -ارومیه

مهدی مراجع ترک زبان از شهر تبریز با تیم خانه ی لکنت ارتباط گرفت با وجود مشکل نقص توجه و بیش فعالی مهدی روند درمان کامل را طی کرده است ، گزارش پیشرفت مهدی از زبان مادر…

مهدی -تبریز

آریو پسر باهوش و دوزبانه که تجربه های درمانی ناموفق بسیاری را داشت در ابتدا برنامه ی درمانی وست مید را انتخاب کردیم و با گذشت زمان و عدم پیشرفت در اواسط مسیر درمان با یک تغییر به موقع و هوشمندانه در نهایت لکنت حذف شد ، بشنویم گزارش درمان لکنت آریو را از زبان مادر …

آریو

تیم خانه لکنت

تیم خانه لکنت فعالیت خود را به طور رسمی از سال 1398 و از زمان آغاز پاندمی کرونا شروع کرده است. البته مدیریت تیم خانم “ریحانه زرجینی” به شکل فردی تجربه 10 سال درمان تخصصی لکنت را دارد ولی در طی این 3 سال بیش از 1500 مراجع را به شکل آنلاین ارزیابی و جلسات درمانی را برگزار کرده و بیشترین و موثرترین فعالیت بالینی و درمانی را در حیطه ی درمان آنلاین داشته اند.

ریحانه زرجینی

درمانگر تخصصی لکنت
مدیر تیم خانه ی لکنت
برگزار کننده ی کارگاه های آموزشی لکنت

راحله قبادی

درمانگر و مشاور تخصصی
مدیر داخلی خانه لکنت
مشتاق ، صبور ومهربان

آخرین آموزش های تخصصی در زمینه لکنت: